4. lipnja 2008.

Slavona i Limex sufinancirali tečaj plesa u Donjem Miholjcu


U donjomiholjačkoj športskoj dvorani ovih dana završava tečaj plesa u organizaciji Turističke zajednice grada Donjeg Miholjca. Tečaj društvenih plesova, standardnih i latino, pohađa 30-tak osoba, a osnovne plesne korake polaznicima prenose Marija Kordić i Ivica Brandić članovi plesne skupine Feniks iz Osijeka.

"Iako je tečaj prvotno bio planiran dva mjeseca, zbog zainteresiranosti samih polaznika isti smo produžili za još mjesec dana. Tečaj se održava dva puta tjedno, utorkom i četvrtkom, a polaznicu uče engleski i bečki valcer, tango (sentiš), disco fox, polku, medison (šetalicu), jive, cha-cha-cha i salsu. Moram se zahvaliti gospodinu Kruni Zvonariću i gospođi Meliji Vidaković koji su potaknuli organizaciju ovoga tečaja, kao i tvrtkama Slavona i Limex koje su ga sufinancirale kako bi cijena za polaznike bila što niža i pristupačnija širem krugu mladih ljudi. Upravo je to i bit ovakvih tečaja, privući mlade, plesno ih educirati te ujedno maknuti s ulice ili zadimljenih kavana koji su u današnje vrijeme najčešća alternativa mladih ljudi” – istaknuo je Darko Valentić, voditelj plesne skupine Feniks iz Osijeka.

Inače, plesan skupina Feniks djeluje od 1994. godine u Osijeku, članovi su Hrvatskog športskog plesnog saveza i Hrvatskog sabora kulture. Okupljaju 50-tak članova, od djece do starijih plesača, natječu se u športskom plesu, ali i revijalno nastupaju diljem Lijepe naše. U posljednjih sedam godina, članovi plesne skupine Feniks redovito sudjeluju na Hrvatskom balu u Beču, Linzu, Welsu i Zürichu te s ponosom ističu da su prošle godine sudjelovali i na 1. Miholjačkom balu.

“Drago mi je da su Miholjčani pokazali zanimanje za ples i prijavili se na tečaj u ovolikom broju. Zahvaljujući njihovoj inicijativi uvjeren sam kako će mnogi od njih izabrati i napredni tečaj plesa te se nadam da neki od njih mogli postati i instruktori za neke buduće tečajeve, odnosno da ćemo osnovati podružnicu naše plesne skupine i u Donjem Miholjcu” – zadovoljno je zaključio Valentić.

3. lipnja 2008.

"I JA ĆU BITI OLIMPIJAC"






Na stadionu Nogometnog kluba Jedinstvo u Donjem Miholjcu održan je 7. olimpijski festival dječjih vrtića pod motom "I ja ću biti olimpijac". Dječja olimpijada koja se održava pod pokroviteljstvom Hrvatskog olimpijskog odbora okupila je petstotinjak djece iz deset vrtića Osječko-baranjske županije, odnosno iz Đurđenovca, Belišća, Našica, Bilja, Đakova, Osijeka, Darde, Valpova i naravno, Donjeg Miholjca

Nakon ulaznog mimohoda i postrojavanja na igralištu, uslijedila je ceremonija otvaranja Igara, baš kao i na pravoj Olimpijadi. Okupljenim malim olimpijcima, kao i njihovim odgajateljicama te brojnim gledateljima, prvo se je obratio Dubravko Ižaković, tajnik Zajednice športskih udruga i saveza Osječko-baranjske županije.
"Donji Miholjac je danas centar športa naše županije, završen je jedan ciklus gdje su svi gradovi naše županije bili domaćini. Čestitam domaćinu, gradu Donjem Miholjcu i Zajednici športskih udruga na dobroj pripremi i dobroj organizaciji ovoga natjecanja kao dijelu sustava organizacije u sklopu Olimpijskog odbora. Ovo je najbolji ulog u našu djecu kroz šport i nadam se da će naša djeca, odnosno vi, danas polučiti dobre rezultate, ali najvažnije je da što duže ostanete u športu" - rekao je Ižaković, pozdravivši brojne športaše koji su se okupili na donjomiholjačkom stadionu, posebno vrhunsku veslačicu Mirnu Rajle.
Nakon njega, u ime Gradskog poglavarstva, prigodnim riječima obratio se i dogradonačelnik Donjeg Miholjca Davorin Dumančić: - "Svi znamo da nema budućnosti bez ove mladosti, a ova mladost što se nalazi ispred nas je garancija i budućnost svih nas prisutnih. Svim sudionicima 7. olimpijskog festivala dječjih vrtića Osječko-baranjske županije želim puno uspjeha na športskim terenima te puno zdravlja, sreće, uspjeha i naravno, puno medalja. Proglašavam ovaj 7. olimpijski festival dječjih vrtića Osječko-baranjske županije – otvorenim".
Nakon govora uslijedilo je svečano unošenje Olimpijske zastave, njezino podizanje na stijeg, paljenje Olimpijskog plamena te polaganje Olimpijske prisege koju je u ime svih mladih športaša pročitala Heike Roklicer, učenica trećeg razreda Osnovne škole Augusta Harambašića i državna reprezentativka u šahu.
Nakon završetka ceremonije otvaranja Igara, uslijedila su natjecanja u pet disciplina. Najzanimljivije je bilo na terenima gdje se je igrao mali nogomet, ali ništa manje atraktivno nije bilo ni na ostalim borilištima gdje su se dječaci i djevojčice natjecali u disciplinama bacanja loptice u dalj, skoku u dalj iz mjesta, trčanju na 50 metara te štafeti 4 x 25 metara.

"Olimpijske medalje"
Najuspješnija malonogometna ekipa dječaka je ekipa dječjeg vrtića "Jaglac" iz Đurđenovca, drugo mjesto osvojila je ekipa dječjeg vrtića «Grlica» iz Bilja, dok su treći bili mališani iz vrtića "Zvončić" Našice.
Kod djevojčica, prvo mjesto u malom nogometu zauzela je ekipa "Jaglaca" iz Đurđenovca, drugoplasirana je ekipa "Đakova", dok je treće mjesto pripalo mladim našićankama iz vrtića "Zvončić".
U disciplini bacanja loptice u dalj, najuspješniji je bio Fran Selaković iz Valpova, drugo mjesto pripalo je Ivanu Marasu, također iz Valpova, dok je trećeplasirani Josip Knežević iz Đurđenovca.
Kod djevojčica, najuspješnija je bila Lea Glasovac iz Belišća, dok su drugo i treće mjesto zauzele Katarina Malkoč i Katja Milinković, obje iz Đurđenovca.
U disciplini skok u dalj iz mjesta najuspješniji mali olimpijac bio je Patrik Đurković iz Valpova, drugo mjesto osvojio je Patrik Juriša iz Bilja, dok je treće mjesto zauzeo Toni Šimić iz Belišća.
Kod djevojčica, prvo mjesto osvojila je Lucija Formbaher iz Našica, drugo mjesto Anja Jurić iz Đakova, dok je treće mjesto pripalo Iri Merkaš iz Osijeka.
U disciplini trčanje na 50 metara, najbrži kod dječaka bio je Marko Šaronić iz Valpova, drugo mjesto osvojio je Nikola Vrabac iz Našica, dok je treće mjesto zauzeo Dorijan Vicić iz Belišća.
Kod djevojčica, najbrža je bila Ana Majstorović iz Đakova, drugo mjesto pripalo je Luciji Žugec, također iz Našica, dok je treće mjesto osvojila mlada donjomiholjčanka Marta Jurčević.
U disciplini štafeta 4 x 25 metara, najuspješnija muška ekipa bila je iz dječjeg vrtića "Zvončić" iz Našica, drugo mjesto osvojila je ekipa «Jaglaca» iz Đurđenovca, dok je treće mjesto pripalo ekipi "Đakova".
Kod djevojčica, najbrža je bila štafeta vrtića "Pčelica" iz Osijeka, druga je bila ekipa "Đakova", dok je treće mjesto pripalo ekipi vrtića "Maza" iz Valpova.
U ukupnom poretku, najuspješnijih vrtića na ovogodišnjem 7. olimpijskom festivalu dječjih vrtića Osječko-baranjske županije, prvo mjesto osvojio je vrtić "Zvončić" iz Našica, drugo mjesto vrtić "Đakovo" iz Đakova te treće vrtić "Jaglac" iz Đurđenovca. Posebnu nagradu, Trofej Fair play osvojila je ekipa vrtića "Sunčev sjaj – NAZARET" iz Đakova.
Nakon završetka natjecanja u svim disciplinama, uslijedila je ceremonija podjele medalja i pehara, kao i ceremonija zatvaranja Olimpijade, gašenjem olimpijskog plamena i napuštanjem olimpijske zastave, od sada Olimpijskog stadiona u Donjem Miholjcu.

Ronald Bogatić

Epilog političkih previranja


Politička previranja, javna medijska prepucavanja i optužbe iz druge polovice prošle godine, dobila su svoj sudski epilog. Podsjetimo, sve je započelo još početkom ljeta nakon iznenadne i prerane smrti tadašnjeg gradonačelnika Eduarda Šrajera. Uslijedilo je nekoliko crnih političkih mjeseci za grad Donji Miholjac. Borba za fotelje, opstruiranje funkcioniranja gradske uprave, javno iznošenje „prljavog veša“, neargumentirano etiketiranje i javno prozivanje, lavina priopćenja različitih političkih strana...postali su gradska svakodnevica. Bilo je to vrijeme velikih medijskih okršaja i obračuna tadašnje, odnosno sada bivše gradske vlasti na čelu sa Željkom Macanićem, Dubravkom Babić i Zoranom Kovačem s jedne strane i Josipom Šelejem koji je poveo i objedinio većinu vijećnika Gradskoga vijeća koji su na legalan način izglasali i javno iskazali nepovjerenje istima. Bilo je to vrijeme kada su svi važniji gradski projekti stajali zbog nefunkcioniranja lokalne samouprave, vrijeme kada su se davale ostavke, pa povlačile, vrijeme kada su pojedinci na ulicama prozivali ugledne građane i uspješne poduzetnike, vrijeme kada se nisu birala sredstva kako bi se ostvarili politički ciljevi. Ukratko, bilo je to vrijeme „političke farse“ koja nikome nije donijela korist, a šteta koju je pretrpio grad i njegovi građani, još će se dugo utvrđivati. Kraj godine donio je i razrješenje krize. Na žalost, tek nakon intervencije Središnjeg ureda za državnu upravu izabran je novi predsjednik Vijeća, a nedugo nakon toga i novi gradonačelnik. Situacija u Gradskom vijeću je normalizirana, formirano je novo Poglavarstvo, Gradska uprava je profunkcionirala i rezultati toga bili su vidljivi vrlo brzo. Nastavljeni su započeti infrastrukturni i komunalni radovi, dodijeljene su stipendije studentima, rodilje i novorođena djeca dobili su jednokratnu financijsku pomoć Grada, nastavljaju se projekti uređenja Industrijske zone „Janjevci“, kreću radovi na izgradnji pročistača... Ali ni to nije sve. Novi gradonačelnik, Stjepan Viduka sa svojom ekipom i koalicijskim partnerima, pokrenuo je i nekoliko kapitalnih investicija koje će imati dugoročni utjecaj na razvoj grada. Više se ne govori o praznom Gradskom proračunu, nego o investicijama koje se mjere u desecima milijuna kuna. Sanacija odlagališta otpada „Doroslov“ – 30 milijuna kuna. Izgradnja pročistača otpadnih voda – 30 milijuna kuna. Tu su i brojne druge investicije koje se možda ne mogu mjeriti veličinom uloženog novca u ovom trenutku, ali zato imaju izuzetan značaj za Grad i njegove građane. Izgradnja kolektora u ulici Vatroslava Lisinskog, uređenje zapadnog ulaza u Grad, nastavak radova na izgradnji sekundarne, mjesne vodovodne mreže u Svetom Đurđu i Podravskim Podgajcima, kao i u Rakitovici te dalje prema Miholjačkom Poreču, Radikovcima i Golincima. Sve su to projekti koji su cijeli drugi dio lanjske godine stajali u zapećku i nikome nije padalo na pamet baviti se njima. Da ne govorimo o projektima iz područja kulture, športa i svih onih ostalih grana društvenog života koji svakodnevno tangiraju svakog stanovnika jednog urbanog središta kao što je to naš Donji Miholjac.
No da se vratim na početak priče. Sva ta politička previranja, bespoštedna „borba“ za pozicije, nije završena promjenom gradske vlasti. Uslijedilo je drugo poluvrijeme u sudnicama Općinskog suda u Donjem Miholjcu. Dubravka Babić, Željko Macanić i Nedeljko Kovačić tužili su Josipa Šeleja, Josip Šelej tužio je Željka Macanića. Razlozi – povreda časti i ugleda pojedinca, kleveta te predbacivanje kaznenog djela. Uslijedila su prva ročišta i ...završetak priče. Naime, pokrenuti sudski sporovi okončani su na način koji se i očekivao od uglednih gradskih političara, gospodarstvenika, civiliziranih i kulturnih ljudi. Sve tužbe su povučene, a sporovi okončani međusobnom nagodbom na zadovoljstvo svih zainteresiranih strana. Ovakav rasplet mogao se i očekivati. Ipak se radi o ljudima koji svojim javnim djelovanjem, poslovnim potezima i utjecajima snažno utječu na razvoj Grada, ali i na sve ostale pore društvenog, športskog i kulturnog života u Donjem Miholjcu. Očito je prevladala spoznaja da o njihovom međusobnom razumijevanju i suradnji ovisi i kvaliteta života, odnosno razvoj našega grada. Sudskim epilogom završena je priča o „šerifima“, „gradskim vlastodršcima“, „koalicijama dužnika“ inim političkim pamfletima koji su se nemilosrdno dijelili prošle godine. Nama, običnim građanima Donjeg Miholjca, ostaje samo upitati se je li sve to bilo potrebno. Nije li takva nagodba mogla biti postignuta ranije, nije li tadašnja gradska vlast, kada je shvatila da je izgubila većinu, mogla odstupiti dostojanstveno i civilizirano, zar je Grad zaista morao izgubiti šest mjeseci svoga razvoja... U, primjerice Italiji, vlast, i to ne gradska, nego na državnoj razini, mijenja se „malo-malo“. Jedni odlaze, drugi dolaze, pa se onda oni prvi opet vraćaju, pa dolaze treći. To je politika. Razvoj grada, investicije, razvojni projekti, ne smiju više nikada biti talac nečijeg osobnog interesa ili vlastitog političkog opredjeljenja.

Ronald Bogatić

Ništa ispod žita


U svega nekoliko mjeseci vođenja Gradskoga poglavarstva gradonačelnik Stjepan Viduka stvorio je pozitivnu atmosferu koja je rezultirala pokretanjem novih projekata, provođenjem značajnih poslova na unapređenju komunalne infrastrukture. Stvaraju se preduvjeti da se izgrade novi proizvodni kapaciteti u Industrijskoj zoni gdje će posao u narednim godinama naći oko 350 zaposlenika

Sjednice Gradskoga vijeća Donjega Miholjca u posljednjih nekoliko mjeseci, iako se raspravljalo o i te kako važnim temama pokazuju usuglašenost stavova gradskih vijećnika, bez obzira na stranačku pripadnost. S tim smo zaključkom započeli razgovor s gradonačelnikom Stjepanom Vidukom.

Kako tumačite ovakvu situaciju?

"Pa očito da su programi koje nudimo gradskim vijećnicima dobri, na vrijeme ih o svemu obavještavamo, dobro pripremamo materijale i ne radimo "ništa ispod žita“. Stvorili smo pravu, suradničku atmosferu tako da u postupku donošenja odluka nemamo poteškoća. Važno je istaknuti da je u tolerantnom tonu mnogo lakše raditi, ali su potrebne i bolje pripreme sjednice i mnoge konsultacije. Cijela je ta atmosfera posljedica timskoga rada koja je prihvaćena i u praski funkcionira. Riječ je i tome da su ciljevi postali zajednički – napredak grada. Sve što sam najavljivao na početku kod preuzimanja vlasti smo i ostvarili. Počevši od urbanizacije grada gdje smo uredili zapadni ulaz u grad na Gorici, pripremamo za asfaltiranje prometnicu koja se ondje nalazi. U Rakitovici radimo sekundarne, mjesne vodove, kao i u Svetom Đurđu i Podgajcima. Pripremamo se također na vodoopskrbne radove u Golincima i Rakitovici što znači da bi za dvije godine imali potpunu dovršenost vodoopskrbe na području grada i prigradskih naselja. Obavljaju se mnogi, da tako kažem sitniji zahvati na komunalnoj infrastrukturi, asfaltirali smo jednu, a pripremamo se za asfaltiranje još nekoliko ulica, a radimo paralelno i u svim prigradskim naseljima. Protekle smo mjesece iskoristili i za pripremu nekoliko projekata koji će spremni u ladicama čekati najpogodniju prigodu za realizaciju. Jedan od važnijih projekata se odnosi na Industrijsku zonu gdje pripremamo dokumentaciju za građevinsku i lokacijsku dozvolu. Trebamo napraviti kompletnu infrastrukturu u toj zoni za predio od desetak hektara koje ćemo parcelizirati prema potrebama poduzetnika iz pisama namjere. Ondje imamo vrlo značajan problem oborinskih voda, pa smo pripremili i projekt kolektora u ulici Vatroslava Lisinskog što je vrlo skup zahvat i u narednim će godinama opet udružiti interese Grada, Hrvatskih voda i državnog proračuna".

Kakve se perspektive otvaraju, prema pismima namjere. Što je sve ponuđeno da se gradi u Industrijskoj zoni?
"Grad će biti u sjajnoj poziciji, jer svi projekti podrazumijevaju i nova radna mjesta. Međutim, već se sada susrećemo sa situacijom da neke tvrtke više ne mogu pronaći zaposlenike koji imaju potrebno stručno znanje. Pokušali smo u proteklim mjesecima pokrenuti kod roditelja i djece koja odabiru zanimanje da se usmjere prema onim strukama koje se traže pa neće biti primorani tražiti posao izvan Donjeg Miholjca. Pokrenuli smo i zajedničke aktivnost na tom planu i u školama pa se nadam da ćemo biti uspješni, no to je stvar vremena koje dolazi. Svakako računamo da će se uz ovakvo investiranje nezaposlenost za koju godinu prepoloviti, ali pri tome treba intenzivno raditi i na primjeni načina razmišljanja kod mladih i njihovih roditelja.
Kod investitora imamo sjajnu situaciju da poduzetnici mnogo surađuju na lokalnoj razini i jedni drugima omogućuju dalji razvoj. Tako će zahvaljujući novim poslovima koje će raditi za Limex Mikulići graditi novu tvornicu, pored one koja već funkcionira u pogonima bivšega Borova. Tvrtka Kelava će razvijati proizvodni program u preradi drveta, uskoro će se početi graditi mljekara, gospodin Popović, vlasnik Kanaana, najavio je gradnju tvornice pirea. Tvrtka Biointegra namjerava proizvoditi bio-dizel koji bi bio energetski potencijal i u Industrijskoj zoni. Na Krnjaku se gradi farma muznih krava. Investicija je vrijedna oko 20 milijuna kuna koja podrazumijeva širenje na Kapelnu i Kućance i taj dio općine Magadenovac te dalji razvoj kapaciteta za još petsto grla stoke i zapošljavanje još dvadesetak zaposlenika. Dakle, imat ćemo snažan razvoj u poljoprivredi, stočarstvu i prehrambenoj industriji. Pored već 350 zaposlenih, računamo da će se u narednom ciklusu zaposliti još toliko novih zaposlenika. Naime ulaže se pedesetak milijuna kuna u nove projekte. Posebno me raduje što su to sve domaći investitori, s ovoga područja. U proteklim smo se mjesecima intenzivno pripremali da ostvarimo planirane poslove u izgradnji komunalne infrastrukture, kao bitne pretpostavke daljeg ukupnog razvoja Grada. Počinje gradnja pročistača otpadnih voda vrijedna trideset milijuna kuna, spremamo se za sanaciju odlagališta otpada Doroslov gdje će također biti uloženo tridesetak milijuna kuna. Što je još značajnije, ovaj posao na Doroslovu dat ćemo lokalnom izvođaču radova, lokalnoj građevinskoj operativi pa ih pripremamo da se udruže u cluster i budu sposobni natjecati se na tom natječaju".

Očito da ste izgradili i dobre odnose s gospodarstvenicima. Na početku svoga mandata ste najavili da ćete pokrenuti inicijativu da se lokalni gospodarstvenici snažnijen ujključe u rješavanje nagomilanih problema u području športa , kulture i općenito društvenih djelatnosti. Kako ocjenjujete, jeste li uspjeli u tome?
"Iako sam ja svjestan da njihove mogućnosti nisu odveć velike, jer je riječ uglavnom o poduzetnicima koji imaju značajne investicije za sobom, pa i ne mogu mnogo izdvajati za druge namjene, moram se pohvaliti da se rado odazivaju na poziv da pomognu, osobito kada su u pitanju ove djelatnosti. Zahvalan sam im svima i do sada nitko nije odbio svoju pomoć, bilo u materijalu, uslugama ili novcu. Moram posebno istaknuti gospodina Šeleja vlasnika Limexa koji je osobito spreman pomoći u svakoj prigodi bilo materijalom, uslugama ili novcem. Naše je opredjeljenje da udrugama u području športa i kulture pomažemo tako da im stvorimo optimalne uvjete za rad, da im uredimo prostorije za djelovanje, a oni tada dalje razvijaju svoje aktivnosti i tako se odužuju svima koji ih podržavaju. Ostaje nam da u budućnosti razriješimo problem nogometnog športa u Donjem Miholjcu. Naš je nogometni klub Jedinstvo dio tradicije i dobro je organiziran. Imamo pogon od pet selekcija, kao kakav europski klub, ali je postao težak teret za financiranje. No, ne smijemo odustati iako je to izuzetno skupo, ali je riječ o našoj djeci koje ne želimo prepustiti ulici".

Na početku mandata ste obećali i promjene u Gradskoj upravi. Kako ste zadovoljni učinjenim?
"Potpuni preustroj ćemo napraviti u dva – tri koraka. Za sada smo učinili što je bilo moguće. Donijeli smo odluke u Unutarnjem ustroju Gradske uprave. Ja nisam bio zadovoljan sa stanjem koje sam zatekao. Želim od gradskih službenika napraviti stručan upravni servis koji će biti u službi građana. To se, uz dužno poštovanje zatečenim službenicima, može učiniti tek s mladim i stručnim ljudima. Za sada smo počeli raspisivati natječaje za prijem vježbenika i to će biti za ovu godinu dosta. Mislim da je već očita promjena u radu Gradske uprave ali nam predstoji uvođenje novog, suvremenijeg načina rada i informatizacija, a to se može samo s mladim i stručnim ljudima. Na mlade se oslanjam u svakoj prigodi i dajem im šansu. Vidljivo je to i po odluci da svima koji to po kriterijima mogu ostvariti dodijelimo stipendiju za školovanje, participiramo u troškovima putovanja u školu, jednokratnim naknadama pomažemo roditeljima novorođene djece da lakše podnesu teret prinove i s njima dijelimo veselje. U ovoj godini, na moju radost, bilo je 25 novorođenih i želim vjerovati da smo tome pridonijeli i vođenjem ovakve pronatalitetne politike. Obnavljamo dječja igrališta, a gradit ćemo ih svugdje gdje trebaju, a sada ih nema. Za te ćemo namjene pronaći novac, jer stvari se kreću nabolje. U prvom ovogodišnjem kvartalu smo ostvarili prihode koji su nam omogućili da nadoknadimo dugovanja iz prethodne godine i ostvarimo sve što smo planirali uraditi na početku godine, a nadam se da će još bolje biti u mjesecima koji dolaze".

Mladi val u HDZ-u
U proteklom razdoblju Stjepan Viduka izabran je i na čelnu funkciju u Gradskom odboru u Hrvatskoj demokratskoj zajednici.
"Stvorio sam i mladi tim u Hrvatskoj demokratskoj zajednici. Posljednjih mjeseci u stranku je stupilo preko sto mladih ljudi kojima sam ukazao povjerenje i omogućio im da daju svoj doprinos u radu u Temeljnom ogranku i Gradskom odboru, u onim segmentima za koji imaju sposobnosti i kvalifikacija. Sada imamo Temeljne ogranke u svim prigradskim naseljima, što do sada nije bio slučaj. Bili smo se malo uspavali, bili smo jedno vrijeme sami sebi dovoljni, ali greške se daju ispraviti. Sada imamo mnoštvo mladih koji se žele afirmirati u radu pojedinih odbora, na njih se oslanjamo u budućnosti. Predstoje nam priprema za lokalne izbore, pojačali smo i suradnju sa Županijskim odborom stranke i središnjicom i uvjeren sam da ćemo zadobiti povjerenje birača".
Preneseno iz LimexInfa, 28. broj, autor: Vladimir Vazdar

Nakon duže vremena evo nekoliko novih tekstova iz Donjeg Miholjca.