2. siječnja 2009.

Završen 19. malonogometni božićno-novogodišnji turnir "Jozo Tibinac" Donji Miholjac 2008.

Finalnom večeri završeno je 19. izdanje malonogometnog turnira u Donjem Miholjcu. Sportska dvorana je još jednom bila pretijesna da primi sve koji su htjeli na djelu vidjeti najbolje malonogometaše iz regije. Večer je započela susretom polufinala između Autoevrope i ekipe Građevinar Stanković. Autoevropa je u susret ušla kao favorit i taj je epitet opravdala samo u prvom poluvremenu koje je okončano njihovim vodstvom 4:1 pogocima Babića, Šimića, Pavličića i autogolom Mužara. Ipak u drugom poluvremenu Građevinari su iskoristili nerazumljivo opuštanje Autoevrope i uspjeli izjednačiti rezultat te su čak nekoliko trenutaka prije kraja imali priliku i za pobjedu iz kaznenog udarca sa 10 m zbog šestog akumuliranog prekršaja. Nakon neriješenog rezultata pristupilo se izvođenju kaznenih udaraca te je nakon 3 iskorištena sa svake strane za Građevinare promašio Plećko. Utakmica je osim po dobrom nogometu bila obilježena i nesportskim ispadima pojedinih igrača ekipe Građevinar Stanković koja je po takvom ponašanju poznata već niz godina na ovom i na turnirima u susjednim gradovima. Drugo polufinale igrali su Laguna-Leonardo i Ljekarna Marušić. U ovoj utakmici Laguna je slovila za izrazitog favorita no za razliku od Autoevrope oni taj epitet nisu uspjeli opravdati. Ljekarna Marušić puno je koncentriranije otvorila utakmicu i došla do vodstva od čak 4:0. Tek nakon toga ekipa Lagune se „uozbiljila" i agresivnom igrom uspjela izjednačiti na 4:4 samo 7 sekundi prije kraja utakmice pogotkom Miličevića, tako da su i u drugom polufinalu pobjednika odlučili kazneni udarci. Ovoga puta spretniji su bili igrači Ljekarne Marušić jer nakon što je za Lagunu-Leonardo promašio Dinjar za Ljekarnu su svi pogodili i tako izborili finale. U utakmici za treće mjesto, nakon tvrdog prvog poluvremena i vodstva Stankovića 3:2 u drugom poluvremenu se konačno razigrala ekipa Lagune. U sjajnoj predstavi u drugom poluvremenu Laguna je postigla čak 9 golova, a upravo su briljirali Vida, Kačunić i Miličević koji je u ovoj utakmici postigao čak 8 pogodaka. Utakmica je završila rezultatom 12:5 za Lagunu, a svoju nevjerojatnu sportsku nekulturu još su jednom demonstrirali ekipa i vodstvo ekipe Građevinar Stanković. Svojim su krajnje neprimjerenim ponašanjem iritirali prepunu dvoranu i natjerali organizatora da još jednom razmisli o trajnoj suspenziji ove ekipe i pojedinih njenih igrača. Vrhunac večeri bilo je finale u kojem su se sastali prošlogodišnji pobjednik Autoevropa i potpuno iznenađenje turnira ekipa Ljekarne Marušić na koju nitko nije ozbiljno računao od samog početka. Prvo poluvrijeme finala proteklo je u ispitivanju snaga i završeno je nepopularnim rezultatom 0:0. U drugom poluvremenu posustala je već vidno umorna ekipa ljekarne Marušić i u kratkom vremenu primila nekoliko pogodaka te im se igra u potpunosti raspala. Autoevropa je došla do vodstva od čak 5:0 pogocima Kovača, Babića, Pavličića, Čavara i Šimića, dok je krajnji rezultat 5:1 počasni pogadak za ljekarnu postigao Ćošić. Tako je Autoevropa još jednom dokazala svoju nadmoć na ovom turniru i potpuno zasluženo obranila prošlogodišnji naslov. Za najboljeg igrača turnira proglašen je Valentin Babić iz Autoevrope, najbolji strijelac turnira je Ivan Miličević iz Lagune Leonardo sa 18 pogodaka od čega čak 11 u finalnoj večeri što je rijetko viđen uspjeh. Najbolji vratar je Goran Malogorski iz ekipe Ljekarna Marušić koji je nastupio za ovu ekipu tek od četvrtfinala kao „jocker" igrač, ali je svojim obranama oduševljavao publiku i odveo svoju ekipu do finala i na kraju drugog mjesta. U devet dana natjecanja kroz miholjačku dvoranu prošlo je više od 5.000 posjetitelja što je svakako respektabilna brojka za mjesto od svega oko 7.000 stanovnika. Kao i nakon svakog turnira svatko tko je bio prisutan sa njega nosi neku svoju priču i uspomenu koja će se prepričavati sve do sljedećeg jubilarnog 20-og izdanja ovog turnira koji već sada svi s nestrpljenjem očekuju.