30. prosinca 2008.

Poznati polufinalni parovi

U Donjem Miholjcu završena je četvrtfinalna večer i poznati su svi polufinalisti. U izvanrednoj nogometnoj večeri publika je vidjela 4 sjajne utakmice. Prvi su na teren izašli AŠ Champion i Laguna-Leonardo. U ovoj utakmici AŠ Champion je uspio parirati svega nešto više od 20 minuta, a nakon toga je postojala samo jedna ekipa i to Laguna-Leonardo koja je na kraju slavila uvjerljivu pobjedu rezultatom 6:1 uz 3 pogotka Miličevića, te po jednim Grgića, Dinjara i Domagoja Vide. Druga utakmica dana donijela je reprizu prošlogodišnjeg finala, utakmicu Autoevrope i Vatro TT Lozić. U odličnoj utakmici pobjedu je zasluženo odnijela ekipa Autoevrope rezultatom 4:2 i prava je šteta za gledatelje što su se ove ekipe susrele već u četvrtfinalu. Prvo iznenađenje večeri priredila je ekipa Graditelj Stanković izbacivši u najboljoj utakmici večeri favoriziranu ekipu MNK Saponie tijesnim rezultatom 6:5 iako je nakon prvog poluvremena sve ličilo na još jednu rutinsku pobjedu MNK Saponia budući da su vodili rezultatom 2:0 i potpuno kontrolirali igru. Ipak u drugom dijelu probudili su se igrači Graditelj Stankovića i s po dva pogotka Frljužeca, Jelića i Kolarića potpuno preokrenuli rezultat. Strijelci za MNK Saponia bili su Đanko 3, te po jedan Buljubašić i Višević. Zadnja utakmica večeri donijela je dvoboj dvije domaće ekipe u kojem su za favorite glasili ekipa Velebit osiguranja za koju su nastupali poznati donjomiholjački hakeri Ježić, Peroković, Mađarić, Korov, Vrbešić, Mušija i dr. Prije početka utakmice došlo je do prepirke između ekipa zbog spornih prijava dvojice igrača ekipe Ljekarne Marušić. Nakon prepirke ekipa Velebit osiguranja izgledala je previše nervozno što su protivnici znali kazniti i već u prvom poluvremenu zabilježili vodstvo od 2:0. U prvom poluvremenu zabljesnuo je jedan od dvojice "spornih" Danijel Stojanović koji je sa nekoliko vrlo dobrih poteza donio prednost svojoj ekipi. Drugo poluvrijeme počelo je pritiskom Velebita, no u jeku napada sijevnula je kontra Ljekarne Marušić za 3:0. Nakon toga Velebit je smanjio na 3:1 preko Perokovića, te na 3:2 preko Korova iz kaznenog udarca. Ipak u posljednje dvije minute Ljekarna se uspjela obraniti i tako osigurala prolaz u polufinale. Parovi polufinala su Autoevropa protiv Graditelja Stankovića, te Ljekarna Marušić protiv Lagune- Leonardo. Prepuna donjomiholjačka dvorana jamac je sjajne atmosfere na finalnom danu i najboljeg mogućeg završetka još jedne sportske godine. Polufinalni susreti na rasporedu su danas od 17 sati i 30 minuta, a nakon njih slijede utakmica za 3. mjesto i finale.